Gdzie warto wybrać się z dziećmi podczas wakacji?

Wakacje to czas, który chcemy wykorzystać jak najlepiej i zapewnić swoim pociechom dużo rozrywki po ciężkim roku w szkole. Sama mam dwójkę dzieci i wiem jak wygląda planowanie wyjazdów tak, aby spełniły wszystkie nasze oczekiwania, pozostawiły po sobie niesamowite wspomnienia, a jednocześnie były wartościowe i edukacyjne.

Przeszukiwanie Internetu w celu znalezienia jak najlepszych atrakcji dla naszych dzieci to często nie lada wyzwanie! Dlatego postanowiłam stworzyć listę najciekawszych miejsc i atrakcji dla dzieci w Polsce 🙂

Atrakcje dla dzieci na całodniowe wypady:

1. Park Rozrywki Zatorland

To wyjątkowy park rozrywki stworzony dla najmłodszych z myślą o ich edukacji poprzez rozrywkę.

Sama miałam przyjemność odwiedzić ostatnio Zatorland i przyznam, że zabawa była przednia, a dzieci oprócz wspaniałego humoru i ogromnych uśmiechów, wyniosły stamtąd dużą dawkę wiedzy.

Zatorland to kompleks trzech tematycznych parków: Parku Dinozaurów, Parku Owadów i Parku Mitologii. Na koniec rozrywki dostarczy Lunapark.

Co ciekawe: jeżeli Twoje dziecko przyjedzie tam w dniu swoich urodzin koszt jego biletu wstępu to 1 zł* (Realizacja od 21.05.2021 do 24.10.2021). Więc jest to świetny pomysł na niezapomniane urodziny! 🙂

 

Poniżej umieściłam krótki film ze strony zatorland.pl opisujący wszystkie atrakcje, które tam na was czekają:

2. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Co tu więcej mówić… to niesamowita atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Gwarantuje Ci, że nie ma osoby, która byłaby znudzona pobytem w Centrum Nauki Kopernik! Wszystkie wystawy są bardzo ciekawe i uczą nas jak działa świat. Dzieci mogą samodzielnie dokonywać tam wielu eksperymentów, które zadziwią każdego. 

Znajdziesz tam m.in.:

  • Strefa Eksperymentowania – eksponaty/stacje doświadczalne, które tu znajdziesz są ambitne i pouczające, a także przystępne i wciągające. Pozwalają na poszukiwanie, badanie, popełnianie błędów.
  • Stacje Doświadczalne – odbywają się tam eksperymenty dla indywidualnych zwiedzających, którzy ukończyli 9 lat.
  • Teatr Robotyczny – roboty, które bardzo dobrze czują się na scenie przedstawiają adaptacje znanych historii. 
  • Teatr Wysokich Napięć – spektakle z prądem w roli głównej i eksperymenty z wszelkich dziedzin nauki. Usiądź w bezpiecznej klatce Faradaya i zobacz z bliska potężne pioruny.
  • Wystawa Bzzz! – Jak wygląda świat oczami węża? Co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu? Jak pachnie lis? Trzeba dotykać, wąchać, sprawdzać, burzyć i układać.
  • Majsternia – możesz sam wybudować maszynę latającą, zrobić katapultę czy stworzyć niesamowitą maszynę. Myśl nieszablonowo, bez instrukcji, bez presji czasu.
  • Planetarium – Strefa nieba. Filmy, pokazy, koncerty. Usiądź wygodnie i odkrywaj Wszechświat!

Atrakcji jest mnóstwo! Jest to świetna opcja dla dzieci, które są ciekawe świata i zaczynają zadawać coraz więcej pytań. Jestem pewna, że pobyt w tym miejscu zapamiętają na całe życie i dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy.

Poniżej znajdziecie krótki filmik promujący Centrum Nauki Kopernik:

3. SUNTAGO – Park of Poland – największy park wodny w Europie!

To kolejna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzięki SUNTAGO możesz na jeden dzień przenieść się słoneczne tropiki  i odkrywać świat wodnych atrakcji!

Znajdują się tam strefy: Jamango, Relax i Saunaria. Jednak pod kątem dzieci najbardziej interesująca jest strefa Jamango. Jest to wodna dżungla pełna zabaw i atrakcji. Zawiera aż 32 tematyczne zjeżdżalnie dla dzcieci i dorosłych i 2000 metrów kw powierzchni basenowych!

Bez obaw – na najmniejszych gości tej strefy czeka brodzik oraz wodne place zabaw z ciepłą wodą (zarówno w środku jak i na zewnątrz).

Aby zobaczyć wszystkie atrakcje, zajrzyjcie na ich stronę internetową: https://parkofpoland.com/

4. Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

Wrocławskie Zoo jest piątym najchętniej odwiedzanym ogrodem zoologicznym w Europie z dziennym rekordem wejść wynoszącym 28 300 osób!

Ten teren mieści wszystkie zwierzęta tego świata od małych gadów przez ptaki po niebezpieczne drapieżniki. Znajdziecie tam m.in.: Afrykarium, Akwarium, Krokodylarnię, Małpiarnię, Pawilon Madagaskar, Ranczo, Ptaszarnię, Saharę i Terrarium ze “Smokami Indonezji”.

Najbardziej zjawiskowy jest chyba podwodny tunel ze szkła w którym dzieci mogą poczuć się tak jakby pływały z rekinami.

Na pobyt w tym Zoo warto zarezerwować sobie cały dzień, bo atrakcji jest tak wiele, że ciężko jest zajrzeć do każdego zwierzaka. Świetna zabawa gwarantowana!!

5. Bajkowe Sady Klemensa

Ten park rozrywki nie tylko dostarcza rodzinom dobrej zabawy, ale dodatkowo nasz uczy dzieci oraz ich rodziców, jak ważną rolę odgrywa przyroda. Dobra zabawa to podstawa, ale dobra zabawa połączona z mądrą edukacją i wartościowymi ideami to coś, co lubimy najbardziej.

Pompowane zjeżdżalnie, ogromna piaskownica, zraszacze wodne, tory przeszkód, zabawy terenowe, warsztaty kulinarne, trampolina, labirynt, gokarty, przejazd wagonikami… to tylko niektóre atrakcje Sadów Klemensa.

Oprócz wielu zabaw można skorzystać również ze strefy leżakowania z przeogromną ilością leżaków, hamaków i miejsc do rodzinnego piknikowania.

Więcej informacji o Sadach Klemensa znajdziesz <tutaj>

6. Farma Iluzji

Farma Iluzji to park rozrywki dla całej rodziny. Na ponad 6 hektarach pięknego, częściowo leśnego terenu umieszczono kilkadziesiąt wyjątkowych atrakcji.

Na świetną zabawę mogą liczyć zarówno dzieci, jak i rodzice. Dla maluszków są place zabaw, kolejki, karuzele. Dla tych trochę większych –  świat iluzji, w tym m.in Latająca Chata Tajemnic i Kopalnia Złota!

Dodatkowo codziennie można tam zobaczyć pokazy sztuki iluzji w wykonaniu najlepszych w Polsce iluzjonistów oraz inne ciekawe przedstawienia.

Myślę, że atrakcje tego parku rozrywki zaciekawią nawet najbardziej wymagające dzieci. 🙂 

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: https://farmailuzji.pl/pol/

 

7. Majaland Kownaty

Majaland to ogromny park rozrywki dla dzieci zarówno tych małych, jak i dużych, który przeniesie Cię do bajkowej krainy zabawy! Tematem przewodnim parku jest Pszczółka Maja, wikingowie, zwierzęta leśne, dżunga i wiele innych.

Znajdziecie tam takie atrakcje jak:  rollercoaster, tematyczne place zabaw, zjeżdżalnie, fontanny, teatr dla dzieci, samochodziki, ściankę wspinaczkową, mnóstwo karuzel dla każdej grupy wiekowej oraz wiele wiele innych.

Jedno jest pewne – podczas zabawy w Parku Majaland dzieci nie będą narzekać na brak wrażeń!

Po więcej informacji zajrzyj na stronę: https://www.majalandkownaty.pl/

 

8. Park Rozrywki Julinek

Podwarszawski Julinek zlokalizowany w Kampinosie to z pewnością miejsce jedyne takie w swoim rodzaju.

Na obszarze prawie 30h zlokalizowano szereg atrakcji dla dużych i małych. Możecie tam skorzystać z największego na Mazowszu parku linowego, krainy dmuchańców, pola do mini golfa, ścianki wspinaczkowej czy ekologicznego placu zabaw. W sezonie dzieci codziennie zabawiają animatorzy.

W każdy weekend odbywają się tam występy cyrkowe i teatralne. Artyści znani z telewizyjnych talent-show, cyrkowcy i aktorzy zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie. 

W Julinku można aktywnie spędzać czas całą rodziną wypożyczając rowery i sprzęt sportowy! Dodatkowo Park oferuje swoim gościom – do bezpłatnego korzystania – boiska do piłki nożnej, piłki siatkowej i badmintona.

Po całym dniu rozrywki można również skorzystać z licznych restauracji oraz noclegu. Więc istnieje możliwość spędzenia tam dłuższego czasu, a dzieci będą z pewnością zadowoleni!

 

Zajrzyj na ich stronę i dowiedz się więcej: https://www.julinek.com.pl/

A wy jakie miejsca polecacie na wyjazd z dziećmi? Podzielcie się w komentarzu 🙂

Pozostańmy w kontakcie!

Zaobserwuj moje profile:

Follows
Share This