O mnie

Jestem Mongołką mieszkającą w Polsce od ponad 20 lat. Moimi atutami są tożsamość azjatycka i mentalność europejska. Ogromnie cenię świadomość siebie, duchowość, przedsiębiorczość, niezależność oraz szacunek do słabszych.

Uwielbiam tworzyć, poznawać i dzielić się wiedzą. Lubię konstruktywną krytykę i obdarzam nią ludzi, którzy potrafią ją przyjąć. Nie wzrusza mnie hejt i zazdrośc.

Mam wysoką intuicję i ciągle uczę się jej słuchać. Znam swoją misję w życiu i podążam w jej kierunku.

Sfery mojego życia

Macierzyństwo

Od kilku lat jestem samodzielną mamą dwójki dzieci. Bycie mamą to zdecydowanie moja najważniejsza rola.  Nie ma konkretnego sposobu na wychowanie dzieci, a szukałam w wielu poradnikach, książkach i metodach wychowawczych. Nadal próbuję i poznaję. Niestety nie każdy ma przykładowe wzorce z domu rodzinnego, ale sądzę, że każdy może postarać się być jeszcze lepszą wersją swoich rodziców.

Uczę się o ADHD i ODD, i wiem, że mam ogromne moce, choć mogłoby się wydawać na odwrót.

uyanga-mothersqueendom-mongolia-eagle-orzeł

Mongolia

Kocham moją Mongolię i zawsze za nią tęsknię. Jej bezkresny krajobraz, zapach dzikich ziół, za dnia wiecznie słoneczne niebo, nocą pierzyna gwiazd, poza Ułan-Bator dzikość przyrody i życie jak sprzed kilkuset wieków nadal mnie urzekają. Zawsze wracam jak po porządnym katharsis (kto nie zna niech wygoogluje) i z refleksją nad małością człowieczeństwa.

Mongolia to zupełnie odmienny kierunek na mapie Azji. Od zawsze jesteśmy koczowniczkami i wojownikami. Do Mongolii nie jedzie się na wycieczkę, bo to co najfajniejsze to przygoda i przyroda. Dlatego właśnie ja, rodowita Mongołka organizuję Wyprawy do Mongolii i oprowadzam po najpiękniejszych i mało odwiedzanych rejonach Mongolii.

modelka-uyanga-mothersqueendom

Kobiecość i modeling

Jestem mamą, ale przede wszystkim kobietą. Cokolwiek robiłabym w życiu, charakteryzuje mnie moja płeć: wygląd, głos, ubiór. Jestem feministką i nie wierzę w walkę płci. MothersQueendom to hołd dla rzadko używanego słowa “królewie” w odniesieniu do mam i kobiet.

Od 14 r. ż. jestem modelką i brałam udział w kilku wyborach miss od 7 r. ż. Znam tajniki kobiecości Azjatek i wiem, że wielu kobietom mogę pomóc w jakimkolwiek zakresie potrzebują czuć się kobieco, pewnie i uwodzicielsko. Zapisz się na Kurs o kobiecości.

“Jestem mamą, ale przede wszystkim kobietą”.

uyanga-mothersqueendom-business-biznes

Biznes i niezależność

Przez ponad 10 lat wspinałam się po szczeblach kariery w międzynarodowych korporacjach. Jako managerka robiłam “duże” biznesy i czułam się doceniana. Jednak zanim zostałam “zakuta w złote kajdany”, udało mi się wyrwać z korpo.

Obecnie prowadzę kilka biznesów (linki tutaj), w tym prosperujący biznes w marketingu sieciowym, w którym wspieram mój zespół w zarabianiu i dorabianiu. Pomagam też mojemu bratu w biznesie restauracyjnym i osiągam dochody prowizyjne z kilku innych źródeł.

Od zawsze stawiałam na niezależność finansową. Dzięki temu nie bałam się, gdy moje małżeństwo się rozpadało. Na blogu znajduje się wpis: “Jak stać się kobietą niezależną na wielu płaszczyznach?” 🙂

Zdrowie-health--uyanga-mothersqueendom

Zdrowie i well-being

Głęboko wierzę, że wszystko zaczyna się od zdrowia. Moja mama jest lekarzem i dorastałam w duchu tradycyjnej medycyny wschodniej, w którym wszystkie dolegliwości mają swoje źródło powstania i od niego zaczyna się jakikolwiek proces uzdrawiania.

Homeostaza, komórki, jelita, odtruwanie i odkwaszanie oraz mikroelementy w przemianie materii stały się także moimi konikami odkąd poznałam firmę LR i organizuję szkolenia z tego zakresu (zdjęcie z żelem aloesowym do picia).

k-beauty-uyanga-mothersqueendom

Koreańska pielęgnacja

Nigdy nie umiałam się malować i dorastając w erze blogerek makijażowych nijak pasowała moja odmienna uroda do zachodnich tutoriali. Dlatego od początku postawiłam na pielęgnację. Okazało się, że cała Azja też poszła w tym kierunku. A przoduje Korea, która wyprzedza świat o 50 lat.

Po kilku latach zaopatrywania się na własną rękę, postanowiłam otworzyć e-sklep z koreańskimi kosmetykami. Działa już parę lat, a ja prowadzę warsztaty i webinary o pielęgnacji cery.

Czerpię ogromne korzyści z filozofii Koreanek w dbaniu o urodę, jednak nie używam już tylko kosmetyków z Korei. Ostatnimi laty powstały świetne marki zachodnie, które w pełni dorównują koreańskim. Możesz pobrać darmowy e-book “Podstawy Koreańskiej Pielęgnacji Cery”.

“Wszystkie dolegliwości mają swoje źródło powstania”.

taekwondo-sport-uyanga-mothersqueendom

Taekwondo i sporty

Lubię sztuki walki od dzieciństwa, a najbardziej polubiłam taekwondo – koreańską sztukę samoobrony powstałą na bazie tradycyjnego karate i współczesnej fizyki kwantowej. Nie sposób nadmienić wszystkich korzyści związanych z treningami, bo oprócz zwykłego intensywnego sportu, uczymy się filozofii życia, etyki, poszanowania innych i niezłomności ducha. Poza tym jestem przekonana, że każda kobieta powinna umieć się obronić …

Uwielbiam również taniec, który towarzyszył mi od dziecka. Aby utrzymać dobrą sylwetkę trenuję z Chodakowską przed TV, uczę się jogi i pilatesu. Polubiłam bieganie i sprawdzam się co jakiś czas w biegach ulicznych.

mindfullness-meditation-uyanga-mothersqueendom

Mindfullness i samorozwój

Poznałam mindfullness poszukując sposobu na wyciszenie i skupienie dla moich dzieci. Okazało się, że z uważnością wiąże się o wiele więcej dobrego i jest to świetny wstęp do medytacji. Wydawało mi się, że medytacja to coś trudnego i niedostępnego, a jednak praktyka przynosi korzyści w postaci świadomego bycia “tu i teraz”. Zapamiętałam zdanie: “Poświęcamy czas na nicnierobieniu, a jednak zyskujemy kilka godzin dziennie”.

Jestem fanką poradników i książek z rozwoju osobistego. Nie wszystkie od razu wprowadzam w życie, ale lubię wiedzieć i pracować nad sobą na tyle, ile mogę sobie pozwolić. Na moim blogu znajdziesz polecane przeze mnie książki.

uyanga-mothersqueendom-charity-wolontariat

Wolontariat i wdzięczność

Ważnym elementem świadomego i szczęśliwego życia jest wdzięczność i pomoc innym. Ja jestem wdzięczna wszystkim sytuacjom i osobom, których napotkałam, bo to wszystko stanowi mnie, mój umysł i moje doświadczenia.

Wychowałam się w “lepszym kraju” i nie musiałam doświadczać okropieństw, przemocy i skrajnego ubóstwa. I czuję się zobowiązana przywrócić uśmiech choć jednemu dziecku, którego jedyną wadą było to, że urodziło się akurat “tam”.

Jestem przekonana, że dobro zawsze wraca, a pomagając życie nabiera wartości i smaku. Jeśli chcesz wesprzyj naszą organizację lub zostań naszym wolontariuszem. Napisz tutaj.

Ważnym elementem świadomego i szczęśliwego życia jest wdzięczność i pomoc innym.”.

Udział w programie “Jak Siostry” dla TVN Style

W październiku 2021 emitowany był I odcinek programu “Jak Siostry” realizowany przez TVN Style. Miałam zaszczyt opowiadać Kaji z @Globstory o mojej Mongolii, o różnicach między Mongołkami a Polkami, o tym jak czuję się w Polsce jako obcokrajowiec i wiele innych. Mnóstwo ludzi twierdzi, że program był za krótki (23 min) 😉

Jeśli masz dostęp do player.pl (można go wykupić), link do platformy jest tutaj.

Poniżej zajawki z programu i cały odcinek:

Inne wywiady:

Wywiad dla grupy GK Immobile. Zapowiedź książki.

Mongolia – jurty i drapacze chmur. Uyanga Bayarkhuu ambasadorką marki Quiosque

Czerwiec 2023

Wywiad dla radia MAKI.fm

Program Od Ucha do Ucha z Magdą Uchaniuk, odc. 5. Kobiecość w mongolskim wydaniu

Maj 2023

Wywiad dla magazynu Ładne Bebe

Mongolia, Chiny i Wietnam w Warszawie. O mamach z planety Azja.

Trójgłos, czyli trzy rozmowy na jeden temat. 20.11.2021

Share This