Cieszmy się z małych rzeczy!

Dziś miałam chwilę refleksji, ponieważ nie zawsze doceniamy pokój i nie wiemy czym on właściwie jest. W dzisiejszych czasach Pokój jest względnie normalnym stanem dla nas, słyszymy tylko w mediach, że gdzieś w Syrii, na Ukrainie czy w Afryce ludzie zmagają się z wojną.
My sobie żyjemy w beztrosce, a gdzieś na świecie dzieci giną z powodu głupoty dorosłych. W takich momentach często wydaje nam się, że ten temat nas nie dotyczy, bo u nas nic się takiego nie dzieje.

Model: Ja (Uyanga Bayarkhuu)
Photo: Barbara Pietrzak (http://barbarapietrzak.pl/)
Make Up & Hair: Ja (Uyanga Bayarkhuu)
Fashion: Barbara Pietrzak (http://barbarapietrzak.pl/)

Może to wszystko brzmi banalnie lub nudno, ale czy faktycznie jesteście w stanie sobie wyobrazić, że za chwilę miałaby nas dotknąć wojna?

Dla mnie chyba byłby to najgorszy koszmar, jaki mogłabym przeżyć. Nie wiem czy miałabym w sobie wystarczająco odwagi i siły, aby walczyć. Takich, rzeczy nie da się przewidzieć. Dodatkowo myślę, że niewielu z nas byłoby przygotowanych na takie okoliczności, bo nikt nie uczy nas metod przetrwania w czasie wojny. Naczytałam się i naoglądałam o II Wojnie Światowej, i aż nie mogę uwierzyć, że to wszystko się rozgrywało zaledwie… 80 lat temu. Nie zdążyliśmy ochłonąć, a tu znowu słyszymy o jakichś radykalnych poglądach, fundamentaliźmie i totalitaryźmie.

Kiedyś pacjentką mojej mamy była starsza pani, która przeżyła obóz w Auschwitz i miała wytatuowany numer na ręku. Aż mnie dreszcze przeszły, gdy tylko podsumowała swoje przeżycia jednym zdaniem. Straciła tam całą rodzinę, a była małą dziewczynką 😢.
Ja sobie nawet nie wyobrażam takiej sytuacji.

Dlatego doceniajmy to w jakim świecie żyjemy teraz i nie dopuśćmy już nigdy, aby wojna się powtórzyła. Opowiadajmy o historii naszym dzieciom. Ja myślałam, że w nowożytnym świecie takie rzeczy się już nie zdarzą, ale Ukraina, Białoruś i inne sytuacje polityczne coraz bardziej mnie martwią.

Zacznijmy cieszyć się z tego, że mamy gdzie spać, co jeść i co pić. Mamy możliwość zdobywania wykształcenia, możemy pracować, podróżować, spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną, a przede wszystkim żyjemy i jesteśmy wolni. Powinniśmy doceniać to, że każdy z nas może decydować o swoim życiu! 

Zatrzymaj się na chwilę i spójrz na to jak wygląda nasze życie…. Doceniaj wszystko co cię otacza, bo nie masz pewności kiedy może tego zabraknąć. Nawiązuj przyjaźnie, szanuj swoją rodzinę, bądź dobry dla ludzi i obdarowuj ich szczerym uśmiechem. Ciesz się z każdego promienia słońca, pięknych widoków, bujnej roślinności. Celebruj każdą chwilę i rób to co Ci w duszy gra, aby nigdy nie żałować, że twoje życie powinno wyglądać inaczej. Wyłącz “autopilota” w mózgu, przestań robić wszystko rutynowo i zacznij żyć w pełni świadomie! Doceniajmy to co mamy – naprawdę warto. 🙂

A czy Ty żyjesz w sposób świadomy?

Pozostańmy w kontakcie!

Zaobserwuj moje profile:

Follows
Share This